Ehe Urvaste käsitöö

Minust

 

Olen Karille Bergmann ja elan looduskaunis ja turvalises Uhtjärve külas. Käsitöö on mind lummanud nii kaua kui ma mäletan. Esimesed töövõtted said selgeks vana-vanaema, vanaema ja ema õpetuste järgi, hiljem koolis asjaliku käsitööõpetaja käe all.  Täiskasvanuna olen õppinud ja katsetanud erinevaid käsitöövõtteid ja tehnikaid nii iseseisvalt kui erinevatel kursustel ning lõpetamisel v TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala. 

Mõned aastad sai töötatud ka käsitööõpetajana ja ka masstoodangu õmblejana. Praegu olen ise endale tööadja OÜ H&K-s, valmistan tellimustööna  Vana-Võrumaa rahvarõivaid. Olen läbinud rahvarõivaste valmistaja koolituse.  Viin läbi ka erinevaid käsitööalaseid koolitusi tellija juures (viltimine, paelte punumine, klaasvitraaz (tiffany), lapitöö, õmblemine, kudumine, heegeldamine, rahvarõivad jne) 

Suurematest tellimustest olen valmistanud Pokumaale pokukuued.  

 Minu tehtud töödega saab tutvuda albumis.

Praeguseks olen avastanud enda jaoks pärandkultuuri. Huvitab väga aja ja asjade lugu. Üha enam kutsuvad arhailised ja rahvuslikud tehnikad ning mustrid, mida püüan kasutada tavatus võtmes. 

 Meediakajastused:

08.02.2011 Uma Leht

05.03.2011 Sõida maale